KONST / Litografier / Färglitografi 14752107
nr 1475 2107
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Dansös. Signerad, numrerad 8/260, daterad -64. Färglitografi, bildmått: 52x42 cm, yttermått inklusive ram: 70x57 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:40:19
16/6 12:14:25
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer